5 zasad urządzania kuchni w stylu rustykalnym

Udostępnij na:

Kuchnia w stylu rustykalnym to marzenie wielu Pań domu – przywodzi na myśl sielskie obrazki związane z pobytem u dziadków na wsi. Aby ten pomysł się udał trzeba się stosować do pięciu zasad, dzięki którym kuchnia przemieni się w pomieszczenie  klasa i pomysłem.Zasada numer jeden – dobierz odpowiednie materiały. Meble muszą być drewniane, ściany mają mieć zachowaną naturalną powierzchnię i teksturę tynku albo zostać obłożone kamieniem – cegłą lub drewnem. Zasłony powinny byc lniane lub bawełniane, a dekoracje bądź dodatki z kutego żelaza, żeliwa, wikliny, miedzi bądź gliny.

Zasada numer dwa – stosuj drewno. Drewniane meble, podłoga, oraz masywne drzwi z tego surowca. Belki stropowe dodane jako dekoracje oraz inne akcenty z tego surowca są obowiązkowe dla tej stylizacji. Drewno musi być stare i przede wszystkim zbliżone do formy pierwotnej.  Odstępstwem od tej reguły jest drewno pobielone. Nie bój się wad – spękań czy innych śladów upływu czasu – one doskonale wpisują się w ten klimat.

Zasada numer trzy – kolorystyka musi być zbliżona do tej, jaka występuje w przyrodzie. Pożądane są takie kolory jak biel, kość słoniowa, błękity rozbielone, odcienie szarości. Kolory z palety jesiennej również są dobrym pomysłem.

Zasada numer cztery – sprzęty kuchenne i produkty spożywcze muszą być w widocznych miejscach – stać na blatach, a nie chować je po szafkach czy półkach. Artystyczny nieład bardzo mocno pożądany!

Zasada numer pięć – staraj się umieścić tak dużo kwiatów jak tylko możesz. Wnętrza rustykalne bardzo je lubią i dzięki nim wrażenie przytulności jest jeszcze lepsze.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge