7 zasad urządzania małej kuchni w bloku

Udostępnij na:

Wiele osób zderza się z problemem urządzania małej kuchni w bloku lub kamienicy. Nie jest to wbrew pozorom sytuacja bez wyjścia, a jeśli dobrze rozplanujemy pomieszczenie, gdzie przyrządzane będą posiłki, nie będzie ono wiele ustępować kuchniom w domkach jednorodzinnych.

Poniżej przedstawiam Ci 10 żelaznych zasad jak urządzić kuchnię w bloku:

Po pierwsze – mała kuchnia wymagać będzie od Ciebie prostych i nowoczesnych mebli, których główną zaleta jest ergonomia i dbałość o każdy centymetr wolnej przestrzeni. Dzięki temu wykorzystasz maksymalnie metraż tego pomieszczenia.

Po drugie – Oszczędzaj miejsce kupując urządzenia wielofunkcyjne. Zamiast posiadania kilku, zajmujących dużo miejsca, sprzętów możesz pokusić się o jedno lub dwa, które łącza w sobie wiele funkcji.

Po trzecie – jeśli brak Ci w kuchni miejsca na spiżarnię, urządź ją w rogu innego pomieszczenia – salonu bądź gabinetu. Dwie półki, stykające się jednym bokiem w narożniku, plus zasłonka bądź inne estetyczne zakamuflowanie, stworzą wrażenie szafki narożnej.

Po czwarte – nie zostawiaj wolnej przestrzeni na górze szafek, a zagospodaruj ją poprzez przechowywanie garnków lub innych urządzeń kuchennych.

Po piąte – poeksperymentuj z umieszczaniem takich przyborów jak chochle czy łyżki oraz zawieszaniem notatek odręcznych na wewnętrznej stronie drzwiczek od szafek.

Po szóste – zastanów się nad wykorzystaniem piekarnika jako tymczasowego składziku na patelnie i tym podobne akcesoria, kiedy go nie używasz.

Po siódme – dopasuj oświetlenie do pomieszczenia, starając się aby było w nim jak najwięcej naturalnego światła.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge