Dobry ekspres do kawy – jaki?

Udostępnij na:

Bardzo wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez „małej czarnej” czyli pysznej kawy pitej do śniadania czy też porannej gazety. Kawa pobudza, daje energię, a także poprawia samopoczucie. Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim zacząć należy od tego czy ekspres ma być kapsułkowy czy tradycyjny. W pierwszym przypadku masz do czynienia z miksem, gotowym już po zakupie, który ma wprawdzie dobry smak jednak nie można g z pewnością nazwać oryginalną kawą. Plusem tego rozwiązania jest natomiast możliwość stworzenia w ten sposób wielu różnych napojów choćby kakao czy innych.

Kolejne pytanie tyczy się Twoich zasobów finansowych – jeśli są one w miarę skromne, do około 600 złotych, nie licz na cuda. Polecam Ci wówczas zakup dobrego ekspresu kapsułkowego i cieszenie się frajda picia różnorakich napojów. Jeśli natomiast masz do wydania więcej niż tysiąc złotych wówczas możesz już pomyśleć o naprawdę dobrym sprzęcie w którym sporządzisz pyszny napój.

Pamiętać jednak należy, iż jego smak zależeć będzie również od jakości samej kawy, a nie tylko ekspresu. Jeśli bowiem kupimy ziarna oryginalne, najlepiej ameryki południowej, będą one smakować zupełnie inaczej niż pomielona kawa z różnymi dodatkami.

Jako ostatnie kryterium należy przyjmować wygląd urządzenia. Raczej nie polecałbym się nim kierować, tym bardziej, iż nie jest to coś, co ma ładnie wyglądać, a robić dobra kawę. Stąd warto zapoznać się z parametrami technicznymi, a na samym końcu rozpatrywać jego dopasowanie do koloru ścian w kuchni czy też odcienia blatów.

Podsumowując – zakup ekspresu do kawy (bardzo dużo na nokaut.pl) nie jest rzeczą prostą i zanim się go dokona należy raczej skierować swoje oczy ku rozmaitym forom i porównywarkom sprzętu po to, aby mieć pewność co do dobrego wyboru. Nie ma co bowiem kupować ekspresu w ciemno, tylko na podstawie ciekawego wyglądu czy kolorowej reklamy. Kawę z niego przecież, będziesz pił Ty sam.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge