Ekologiczne środki czystości w kuchni

Udostępnij na:

Chcemy, aby nasz dom był śliczny i czysty. Marzymy, żeby porażał swoim blaskiem do tego stopnia, że każdy nasz gość będzie zachwycony. W tym samym jednak momencie myślimy o wydatkach na środki czystości, które kosztują niemało. Jest jednak rozwiązanie: ekologiczne środki czystości, które każdy z nas posiada we własnym domu.

 

Oto kilka składników, które w sposób ekologiczny zapewnią nam higienę i czystość w naszym domu oraz porady jak je stosować:

 

  • · Soda oczyszczona– bardzo często używana do różnego rodzaju wybielania. Dodana w niewielkiej ilości do prania sprawi, że stanie się ono bielsze i nabierze blasku. Bardzo dobrze sprawdza się w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów z butów czy też lodówki. W niewielkiej ilości wtarta w nasze dłonie zniweluje nawet zapach uporczywego czosnku. Idealnie nadaje się do usuwania wżartego brudu z dywanów czy też fug. Sody oczyszczonej można używać w postaci sypkiej bądź roztworu z kilkoma łyżeczkami wody uzyskując efekt spienienia.

 

  • · Cytryna-posiadamy ją praktycznie wszyscy, ale niewielu z nas wie, jakie ma przydatne zastosowanie. Idealnie nadaje się do usuwania rdzy i kamienia z wszelkich sprzętów ceramicznych głównie w łazience. Czyszczenie plasterkiem cytryny wanny czy umywalki sprawi ze staną się one bielsze i nabiorą blasku.

 

  • · Ocet spirytusowy-przydaje się nie tylko w kuchni do przygotowywania potraw, ale także świetnie się sprawdza w codziennym sprzątaniu. Jego niewątpliwą zaletą jest niska cena i dość spora pojemność. W roztworze z wodą idealnie umyje nasze okna i lustra. Wystarczy zmieszać w butelce z rozpylaczem i delikatnie spryskać mytą powierzchnię. Wytrzeć do sucha najlepiej ręcznikiem papierowym lub gazetą i możemy się cieszyć szybami bez smug. Ocet również działa bakteriobójczo i zabija wszelakie zarazki, co jest ważne, jeśli w domu mieszkają małe dzieci. Jest środkiem, który raz na zawsze usunie z naszego domu pleśń, która z reguły zbiera się w łazienkach.

 

Warto tutaj również wymienić jeszcze inne naturalne środki czystości, które stosowały nasze babcie i mają ponadczasowe zastosowanie.

 

Możemy do nich zaliczyć:

  • · Proszek do pieczenia
  • · Szare mydło
  • · Sól kuchenna
  • · Olejki eteryczne

 

Dom jest naszym azylem i chcemy się w nim czuć dobrze i komfortowo, a co najważniejsze bezpiecznie. Ekologiczne środki czyszczące zapewnią nam to szybko, sprawnie i na dodatek bardzo tanio. Nie warto inwestować w drogie środki renomowanych firm, jeżeli mamy pod ręką naturalne dobro, które w sprawach sprzątania i czyszczenia potrafi zdziałać cuda.

 

Artykuł napisany dzięki  www.castorama.pl

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge