Jak zaplanować otwartą kuchnię?

Udostępnij na:

Mała kuchnia to często duży problem. Jaki bowiem jest komfort przygotowywania posiłków w miejscu, gdzie zmieścić się może na raz jedna osoba. Często stosowanym rozwiązaniem jest wówczas łączenie tego pomieszczenia z pokojem, aby uzyskać dużo większą przestrzeń. W przypadku chęci zastosowania tego rozwiązania należy mieć na uwadze, iż traci się jedną ze ścian gdzie zazwyczaj zamontowane są szafki. Jeśli w pozostałych natrafisz na okna i drzwi wówczas trzeba będzie pomyśleć o innym miejscu składowania garnków oraz talerzy i sztućców niż tradycyjne, wiszące, szafki. Rozwiązaniem będą meble tego typu w wersji stojącej, ustawione na granicy pomieszczeń i tworzące wyspę.

Podstawową zasada jest niełączenie jadalni z holem, tak aby każda z wchodzących osób do domu od razu trafiała do kuchni. To samo tyczy się reprezentacyjnej jadalni – niezbyt dobrze będzie wyglądało przyjmowanie gości niejako „w kuchni”.

Należy również pamiętać, i nie najlepszym pomysłem jest otwarcie kuchni na wypoczynkowa część domu, jeśli wiemy, iż utrzymanie w niej porządku nie jest nasza najmocniejsza stroną. Należy pamiętać, iż komfort wypoczynku wśród stosów brudnych naczyń będzie równy niemal zeru. Rozwiązaniem mogą być przesuwane drzwi bądź murek odpowiedniej wysokości zasłaniające „widoki”.

 

Udostępnij na:

2 Responses

  1. Jakoś nie jestem za otwartą kuchnią, chociaż w nowocześnie urządzonym domu często można się spotkać z takim rozwiązaniem. Często łączenie kuchni z pokojem powoduje, że podczas przyrządzania posiłków, ich zapach przedostaje się do pokoju. Co też jest nie wskazane podczas przyjmowania gości, szczególnie jak się coś przypali 🙂
    Eda ostatnio opublikował…meble wójcik

  2. Też nie jestem zwolennikiem kuchni otwartej. Z pewnością gdy decydujemy się na otwartą kuchnię warto wówczas zainwestować w ładne, porządne meble, gdyż wszyscy goście będą je widzieć. Bardzo fajnie wyglądają klasyczne meble drewniane. Mają swój styl.
    Jan Drewno ostatnio opublikował…Nowoczesne meble ogrodowe

Dodaj komentarz

CommentLuv badge