Jaką lodówkę wybrać?

Udostępnij na:

Wiadomo, że lodówka to jeden z ważniejszych, o ile nie najważniejszy element wyposażenia każdej kuchni. Dobra lodówka zapewni świeżość przechowywanych w niej produktów a także ułatwi codzienne korzystanie z kuchni. A jak wybrać dobrą, tanią lodówkę, która będzie służyła nam przez lata?

Klasa energetyczna

Lodówka jest jedynym sprzętem kuchennym, który nie jest odłączany od prądu i działa praktycznie 24 godziny na dobę. Warto więc zadbać o to, aby wybrany przez nas model był energooszczędny i nie narażał nas na dodatkowe wydatki związane z opłatami za prąd. Do określenia tego, należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną danego modelu – energooszczędna lodówka będzie posiadała klasę A, A+, A++ czy nawet A+++. Rzadziej spotykane są modele o klasie energetycznej G, które są zdecydowanie najgorszym możliwym rozwiązaniem.

wyposażenie kuchni

Lodówki side by side vs lodówko-zamrażarki

Obydwa te typy łączą ze sobą funkcje lodówki oraz zamrażalnika. Warto tutaj wspomnieć, że lodówki side by side są to urządzenia o większej powierzchni przeznaczonej do przechowywania produktów, idealne do większych kuchni. Pomagają one oszczędzić nieco energii, dzięki temu, że otwieramy tylko jedną stronę, nie ryzykując utraty temperatury z całego wnętrza lodówki. Urządzenia side by side są też często wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak np. dozowniki lodu, dzięki któremu nie musimy każdorazowo otwierać zamrażalnika, aby wyjąć kilka kostek lodu. Zwykłe lodówko-zamrażarki to również modele, w których oddzielnie otwieramy drzwi lodówki a oddzielnie zamrażarkę. Są to modele prostsze, tańsze i przeznaczone do mniejszych kuchni.

Lodówki do zabudowy

Warto w nie zainwestować wtedy, gdy szczególnie ważny jest dla nas wygląd naszej kuchni. Lodówki do zabudowy umożliwiają zamontowanie frontu/drzwiczek dokładnie takich jak reszta naszych mebli kuchennych, niejako maskując obecność lodówki wśród mebli kuchennych.

Podsumowując – wybierając lodówkę najważniejszym czynnikiem jest klasa energetyczna oraz dopasowanie modelu do wielkości naszej kuchni tanie lodówki oraz energooszczędne lodówki również nie muszą się wykluczać. Tak jak w przypadku innych sprzętów kuchennych – należy kupować z głową!

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge