Pralka w kuchni

Udostępnij na:

Współcześnie popularnością cieszą się nieduże mieszkania. Niektóre z nich to wręcz mikroapartamenty, których powierzchnia nie przekracza czasem 20m2. W budownictwie tego typu znajdują się pralnie przeznaczone do użytku dla wszystkich lokatorów. Co jednak, gdy mieszka=my w niewielkim mieszkaniu, w którym rozmiar łazienki nie pozwala na montaż pralki?

 

Pralka musi być

Bez względu na to czy mieszkamy w we własnym, przestronnym domu, czy też w niewielkim jedno- lub dwupokojowym mieszkaniu, pralka jest urządzeniem niezbędnym. Bez niej trudno funkcjonować i utrzymać higienę. Jeżeli więc nie warunki mieszkaniowe nie pozwalają na ulokowanie pralki w łazience, musimy wygospodarować dla niej inne miejsce.

 

Pralka w kuchni?

Poza łazienką kuchnia wydaje się być jedynym miejscem, w którym możemy podłączyć pralkę. Pamiętajmy, że nie jest to kwestia jedynie naszych upodobań. W miejscu, gdzie stanie nasz sprzęt musi być możliwość podłączenia go do prądu oraz sieci wodno-kanalizacyjnej. Takie warunki spełnia właśnie kuchnia, stąd pomysł, by pralka właśnie w tym pomieszczeniu znalazła swoje docelowe miejsce.

Wady i zalety

Pralka w kuchni ma swoje zalety. Mamy możliwość robienia prania i przygotowywania posiłków lub doglądania gotujących się potraw. Wszystkie sprzęty AGD mamy w jednym miejscu, pod ręką. Dzięki temu, że na rynku dostępne są także pralki pod zabudowę, możemy skutecznie skomponować je z wyposażeniem całej kuchni, przez co będzie ona zupełni niewidoczna. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy większe możliwości zagospodarowania łazienki, która staje się jednocześnie miejscem relaksu i odpoczynku, niezakłóconego odgłosami włączonej pralki.

pralka w kuchni

Wady? Z pewnością problematyczna może być kwestia ulokowania kosza na brudną bieliznę. W kuchni z pewnością ten pomysł się nie sprawdzi, jest po prostu niehigieniczny. Po drugie, w kuchni będziemy musieli wygospodarować miejsce na proszek, płyn do płukania i inne środki potrzebne do prania. Oczywiście możemy ulokować je w łazience, jednak będzie to niepraktyczne. Innym problemem może okazać się również hałas powodowany pracującym sprzętem, zwłaszcza w sytuacji, gdy nasza kuchnia stanowi aneks połączony z pokojem.

Pralka w kuchni jest więc z jednej strony rozwiązaniem dobrym, a z drugiej strony nieco kłopotliwym. Jednak w sytuacji, gdy nie możemy umieścić jej w łazience, jest to w większości przypadków jedyne możliwe wyjście.

Photo credit: *m22 / Foter /  (CC BY-NC-SA 2.0)

Photo credit: mjtmail (tiggy) / Foter / (CC BY 2.0)

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge