Pralki, suszarki – a może 2 w 1 ?

Udostępnij na:

Pralko-suszarki mają zdecydowanie dużo zalet. Przede wszystkim pozwalają nam zaoszczędzić czas, ponieważ nie musimy rozwieszać mokrego prania. Dodatkowo wiele produktów ma opcję suszenia naszych ubrań w taki sposób, że nie będziemy musieli go później prasować, więc oprócz kolejnych kilku zaoszczędzonych minut mamy również mniej pracy.

Atutem, który najbardziej będzie kusił właścicieli małych mieszkań, jest fakt, iż takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnej nam przestrzeni. Jest tak dlatego, że miejsce na pralkę i tak musimy znaleźć, ale nie będą nam zabierały miejsca stojące suszarki a rozwieszane pod sufitem sznurki nie będą psuły ogólnego wyglądu naszych czterech ścian. To dobre rozwiązanie również dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu i mało przebywają w domu – po pierwsze mogą szybciej zrobić pranie a po drugie kolejny nagły wyjazd nie jest równoznaczny z tym, że nie możemy zabrać ze sobą ulubionych lub najbardziej pasujących nam ubrań, ponieważ leżą one w koszu na bieliznę.

Jaką pralko-suszarkę wybrać?

Jest kilka najważniejszych cech, na których powinniśmy skupić się podczas wyboru idealnego dla siebie urządzenia. Bardzo istotną kwestią jest to, ile prania możemy włożyć do pralki. Teoretycznie najbardziej popularna waga to 5 kg suchych ubrań, co najczęściej jest równoważne z połową, którą możemy zostawić w środku kiedy włączamy tryb suszenia. Głównie ze względu na tę opcję warto zdecydować się na chociażby 6 kg suchych ciuchów do włożenia (np. pralko-sucharka LG) po to, aby w przypadku mniejszej ilości pranych ubrań móc włączyć program suszenia bez wyciągania rzeczy.

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to warto zwrócić uwagę na to, jaka jest prędkość wirowania pralki – im lepiej wywirowane będzie pranie, tym szybciej i oszczędniej wysuszymy je w suszarce. Teoretycznie minimum jakie musi spełniać taka pralka to 800-1000 obrotów na minutę, ale większe marki zazwyczaj proponują nam urządzenia, w których wartość tego kryterium wynosi 1200 obrotów/min.

W przypadku, jeśli mamy w domu dzieci warto wziąć pod uwagę to, czy urządzanie posiada zabezpieczenie przed poparzeniami oraz zmianami programów w czasie, gdy pralka jest już włączona. Ciekawą opcją jest również ochrona przed zalaniem – w przypadku nieprawidłowego działania naszego sprzętu zostaje odcięty od niego dopływ wody. Spore znaczenie ma różnorodność programów suszenia, jakie mamy do wyboru, ponieważ od tego zależy to, jakie tkaniny będziemy mogli wrzucać do naszej pralko-suszarki.

Więcej kryteriów na stronie http://www.lg.com/pl/pralko-suszarki

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge