Jak samodzielnie odnowić kuchnię i nadać jej skandynawski charakter?

Udostępnij na:

Styl skandynawski jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego – jasne barwy, naturalne materiały i dodatki z charakterem to doskonały przepis na pięknie urządzone pomieszczenie. Jeśli chciałbyś nadać swojej kuchni skandynawski charakter, ale nie chcesz narażać się na kosztowny remont, sprawdź jak możesz samodzielnie odnowić wnętrze i urządzić je zgodnie z estetyką Szwedów i Norwegów.

Na niesłabnącą popularność stylu skandynawskiego składa się wiele czynników. Wnętrza urządzone w tej estetyce są nie tylko jasne i świeże, ale też ponadczasowe. To właśnie zestawienie zawsze modnych elementów wystroju oraz klasycznych barw sprawia, że styl skandynawski jeszcze przez wiele lat z pewnością będzie najpopularniejszym we wnętrzarskiej modzie. Jeśli marzy ci się kuchnia w stylu skandynawskim, możesz w łatwy sposób odświeżyć stylizację swoich starych mebli i całego pomieszczenia.

Zacznij od malowania

glazura

Pierwszym krokiem do skandynawskiego charakteru twojej kuchni będzie malowanie. Jednak nie należy się ograniczyć do oczywistej czynności, jaką jest malowanie ścian i sufitów. Pomalować możesz bowiem również podłogę oraz meble. W pierwszym przypadku do malowania jak najbardziej nadają się zarówno płytki podłogowe, parkiet, jak i panele. Biała podłoga w kuchni wprawdzie może wydawać się niepraktyczna, jednak efekt, jaki osiągniesz w ten sposób warty będzie nawet częstszego sprzątania niż dotychczas. Ponadto biała przestrzeń optycznie powiększy wnętrze. Więcej trików dotyczących aranżacji niewielkiej kuchni znajdziesz w artykule: Jak urządzić kuchnię w bloku?

Z kolei malowanie frontów szafek to doskonała metoda na ich odświeżenie. Istnieją specjalne preparaty, którymi pomalujesz drzwiczki szafek w trwały sposób. Białe meble, przełamane blatami w ciemniejszym kolorze sprawią, że twoja kuchnia nabierze skandynawskiego charakteru.

Pamiętaj o dodatkach

wood-light-vintage-plants

Pełnię estetyki, której hołdują mieszkańcy chłodnej północy osiągniesz za pomocą dodatków. Powinny one być wykonane z naturalnych materiałów np. zasobniki i stojaki z drewna, kosze z trawy morskiej i oczywiście świeże zioła. Idealnym dopełnieniem stylizacji będą także tekstylia – ściereczki kuchenne opatrzone charakterystycznym, skandynawskim wzornictwem i np. szare zasłony w oknach.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge