Sztuczne ozdoby

Udostępnij na:

W niektórych domach znajduje się ich dużo – zbyt dużo. W niektórych nie ma ich wcale. Mowa o ozdobach, które mają spełniać role dekoracyjną i upiększać nasze domy. Nie zawsze jednak to się udaje – najważniejsza jest tu bowiem sztuka umiaru. Przeczytajcie o sztucznych ozdobach, jakie goszczą nie tylko w naszych salonach, ale też kuchniach.

Ilu zwolenników, tylu przeciwników

Niektórzy uwielbiają bibeloty i ustawiają je wszędzie, gdzie tylko znajduje się odrobina wolnej przestrzeni. Inni z kolei nie lubią tego typu drobiazgów, a jeśli już, to muszą być one naprawdę stylowe i dobrej jakości. Tymczasem sztuczne ozdoby, jak np. popularne sztuczne kwiaty, cieszą się sporą popularnością. Nie można inaczej wytłumaczyć bogatej oferty tego typu asortymentu na rynku. Oto jakie sztuczne ozdoby spotkać można najczęściej:

  • sztuczne kwiaty – np. storczyki, begonie, azalie czy kaktusy. Znajdziemy również całe bukiety skomponowane np. pod względem kolorystycznym. Znajdziemy tutaj kwiatki z łodyżkami, same główki, a nawet sztuczne kwiaty w donicach ze sztuczną ziemią. Stoją zarówno w salonach, jak i kuchniach czy łazienkach.

  • sztuczne drzewka – bonsai, bananowiec, palma – to tylko przykłady dostępnych w sklepach sztucznych drzewek. Poza nimi i wspomnianymi wcześniej kwiatami znajdziemy w ofercie producentów inne sztuczne rośliny, jak chociażby sztuczna trawa, gałązki, liście, mech, pnącza.

  • figurki i rzeźby– np. zwierząt lub postaci, które można postawić lub powiesić. Niektóre są wyposażone w klipsy, np. motyle, które można przymocować do firanek.

  • girlandy – ze sztucznych kwiatów, koralików, ozdób filcowych itp.

  • kulki hydrożelowe – tzw. sztuczna ziemia. Kulki pęcznieją pod wpływem wody, włożone w nie kwiaty zachowują swoją świeżość. Wykorzystuje się je np. w wazonach, a ze względu na ich żywe i różnorodne barwy, dobrze prezentują się zwłaszcza w naczyniach przezroczystych.

  • sztuczne płatki kwiatów, np. róż.

  • sztuczne owoce – winogron, jagody, jabłka , truskawki– np. na drucikach w formie zawieszek, kukurydza na sznurku. Przeznaczone zwykle do dekoracji kuchni, stwarzają swojski, wiejski klimat. A w tym miejscu inne porady dotyczące urządzenia kuchni.

sztuczne ozdoby w kuchni

  • sztuczne kamienie – np. pokryte mchem. W niczym poza swoim kształtem nie przypominają kamieni, są bowiem lekkie i wykonane z tworzywa sztucznego. Spotkamy także okazy pokryte sztucznym mchem.

  • formy styropianowe – do własnoręcznego ozdobienia i wykończenia. Są lekkie, a ilość dostępnych form jest niezliczona. Znajdziemy tu figury odpowiednie na wszelkie uroczystości i pory roku.

  • sztuczne krasnale w ogrodach – również nasze ogrody często wypełnione są sztucznymi dodatkami, np. klasycznymi krasnalami, ale tez zajączkami, żabami czy bocianami.

  • sztuczny żywopłot, np. imitujący bukszpan – czyli coś dla naszego balkonu, który dzięki takiej osłonie zabezpieczony zostanie chociażby przed wiatrem.

  • sztuczna trawa – fragmenty np. kwadratowe, które można uzupełnić innymi sztucznymi ozdobami.

Photo credit: LadyDragonflyCC – >;< / Foter /  (CC BY 2.0)

Photo credit: El Karma de FenixRa / Foter /  (CC BY-NC-ND 2.0)

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge