Wyspa kuchenna – jak ją zaaranżować?

Udostępnij na:

Wyspa kuchenna to coraz częściej spotykany element wystroju naszych mieszkań. Jeśli tylko architektura pomieszczenia na to pozwala, warto zaaranżować w swoim wnętrzu wyspę wolnostojącą – jest ona nie tylko praktyczna, ale też pozwala łatwo podzielić pomieszczenie na strefy. Oto kilka pomysłów na ciekawie zaaranżowanie wyspy kuchennej.

Jeśli posiadasz mieszkanie w nowym budownictwie, to zapewne zasadnicza część wnętrza jest otwarta, czyli kuchnia, jadalnia oraz salon są ze sobą połączone. Jest to niewątpliwie funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ umożliwia łatwą komunikację, a wnętrze staje się przestronniejsze. Jednak, aby faktycznie dobrze czuć się w swoim mieszkaniu, należy umiejętnie podzielić otwartą przestrzeń na strefy. Wyspa kuchenna będzie w tym przypadku nieocenioną pomocą, dzięki której oddzielisz od siebie pomieszczenia – więcej na ten temat przeczytasz na http://hobbydom.pl/salon-aneksem-kuchennym-je-oddzielic/

Wyspa, jak barek

2181243015_b902404034_o

Pierwszą propozycją na aranżację wyspy kuchennej, jest wykonanie z niej domowego barku. Można to zrobić na kilka sposobów. Np. wyspa może składać się z dwóch blatów – jednego położonego na wysokości, na której znajdują się pozostałe blaty robocze w kuchni oraz drugiego, umiejscowionego nieco wyżej. Przy wyższej części ustaw hokery, czyli wysokie stołki barowe. W ten sposób uzyskasz idealne miejsce do spożywania szybkich posiłków oraz efektownie wykończysz wnętrze.

Blat roboczy

Wyspa kuchenna stanowi także dodatkową powierzchnię roboczą w kuchni – nawet jeśli nie umieścisz na niej żadnych elementów wyposażenia wnętrza, jak zlew czy kuchenka, wyspa będzie funkcjonalnym rozwiązaniem. Możesz na niej bowiem przygotowywać posiłki, spożywać je, a także przechowywać różne kuchenne sprzęty.

Planując swoją wyspę kuchenną, warto postawić na wysuwane szuflady, zamiast klasycznych szafek. Szukanie i wyciąganie przedmiotów ukrytych w szufladach będzie bowiem znacznie łatwiejsze.

Otwarte półki

Bardzo modnym rozwiązaniem są wyspy kuchenne wyposażone w swojej dolnej części w otwarte półki. Taka minimalistyczna propozycja z pozoru może wydawać się niepraktyczna – na otwartych półkach w kuchni łatwo osiada tłusty kurz, który trudno usunąć. Nic bardziej mylnego! Otwarte półki dają bowiem dodatkowe możliwości aranżacyjne – można na nich bowiem ustawić szalenie modne drewniane skrzynki po owocach lub druciane koszyki, w których będziesz przechowywał najróżniejsze przedmioty i produkty.

Aranżacja wyspy nie jest łatwym zadaniem, dlatego aby dobrze ci służyła, sprawdź dodatkowo odległości pomiędzy innymi meblami oraz zapewnij sobie odpowiednie oświetlenie – dzięki temu gotowanie w twojej kuchni będzie czystą przyjemnością.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge