Jak zaaranżować kuchnię przyjazną dla dzieci?

Udostępnij na:

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a jeszcze większą dla nich frajdą jest uczestnictwo w czynnościach, które wykonują ich rodzice. Doskonałą okazją do spędzenia czasu z maluchem i do dobrej zabawy jest wspólne gotowanie. Aby to jednak było możliwe, musisz zadbać o to, żeby twoja kuchnia była miejscem przyjaznym dla dzieci.

Gotowanie to wielka przyjemność, zwłaszcza, jeśli w procesie tym uczestniczą wszyscy członkowie rodziny. Jeśli chcesz, aby w przygotowywaniu posiłków uczestniczyły również twoje dzieci, sprawdź jak zaaranżować wnętrze przyjazne dla najmłodszych. Stosując kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików sprawisz, że wspólne gotowanie będzie nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

baking-1951256_1280

Aby gotowanie było radością dla ciebie i twoich dzieci, przede wszystkim musi być ono bezpieczne. Dlatego zdecyduj się na sprzęt agd wyposażony w funkcję kontroli rodzicielskiej, dzięki czemu maluchy samodzielnie nie będą mogły ich uruchomić. Ponadto dobrym rozwiązaniem są specjalne nakładki, które zabezpieczą kuchenkę przed rączkami dzieci, w efekcie maluch nie będzie mógł sięgnąć do rozgrzanego garnka czy patelni. Podobne blokady warto założyć też na szafkach kuchennych, zwłaszcza tych, w których znajdują się ostre noże lub inne przedmioty, które mogą zranić malucha.

Wyrównanie poziomu

Aby maluch faktycznie uczestniczył w przygotowaniach, należy wygospodarować dla dziecka osobną przestrzeń roboczą lub zapewnić mu dostęp do blatu. W pierwszym przypadku jeśli tylko w pomieszczeniu jest na to miejsce, można wygospodarować stolik, na którym dziecko będzie np. przesypywać produkty sypkie czy mieszać składniki. W drugim przypadku można przystawić do blatu specjalny stojak ze schodkami. Bardzo ważne jest wybranie odpowiednio szerokiego i stabilnego modelu, po którym malec będzie mógł się swobodnie poruszać.

christmas-cookies-2261480_1280

Ponadto warto zadbać także o to, aby wspólne gotowanie było zabawa. Postaw zatem na różnego rodzaju zabawne i kolorowe akcesoria kuchenne, jak foremki do naleśników czy wykrawaczki do warzyw. Dzięki temu z pewnością miło spędzisz w kuchni czas wraz ze swoim dzieckiem. Więcej o tego typu akcesoriach przeczytasz na https://urodaizdrowie.pl/kuchenne-sposoby-na-niejadka-akcesoria-zabawy-i-posilki

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge