Na co zwrócić uwagę, kupując lodówkę? Zobacz zestawienie trendów na 2018 rok

Udostępnij na:

Jakie lodówki będą w nadchodzącym roku królować w rankingach wnętrzarskich? Czego będą szukać klienci sklepów z dużym AGD i na co będą stawiać producenci?

Trendy pokazują, że coraz częściej, kupując sprzęt AGD, kupujemy odpowiedzialnie i stawiamy nie tyle na okazyjnie niską cenę, ile na wysoką jakość, trwałość i zaawansowanie technologiczne produktu. Jakie konkretnie cechy są dla nas ważne przy zakupie nowej lodówki i będą jeszcze ważniejsze w 2018 roku?

Energooszczędność

Kupowanie lodówki o najwyższej klasie energetycznej A++ lub A+++ nie jest już traktowane jako fanaberia, ale jako autentyczna troska o środowisko i jednocześnie jako mądre zarządzanie domowym budżetem. Tanie lodówki o klasie B, zużywające ok. 450 kWh w ciągu roku (których eksploatowanie kosztuje nas nawet 300 zł rocznie), praktycznie zniknęły już ze sklepów i zupełnie się temu nie dziwimy. Kiedy porównamy je z lodówkami o klasie A++, z których największe modele zużywają w ciągu roku zaledwie ok. 250 kWh i generują rachunek za prąd o wartości blisko 150 zł rocznie, to zobaczymy wyraźnie, że użytkowanie nowoczesnej lodówki przynosi niemałe oszczędności.

Zaawansowana elektronika

Nowoczesne technologie ostrzegą nas przed awarią lodówki albo niedokładnie zamkniętymi drzwiami (takie rozwiązania są idealne np. dla rodzin z dziećmi). Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi TFT z cyfrowym wskaźnikiem temperatury łatwo możemy sterować urządzeniem, a z kolei funkcja szybkiego mrożenia umożliwi nam przygotowanie zapasów bez utraty ich wartości odżywczych i walorów smakowych.Wybór lodówki

Funkcjonalność

Efektem zaawansowanych systemów elektronicznych jest wysoka funkcjonalność lodówki, której najlepszym przykładem będzie system NoFrost. To nowoczesny mechanizm cyrkulacji powietrza, który chroni lodówkę przed osadzaniem się szronu i lodu na ściankach. W efekcie mycie lodówki jest łatwe i szybkie, a co najważniejsze – nie ma konieczności jej rozmrażania, oszczędzamy więc nasz czas i wysiłek.

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Już dzisiaj standardem są szklane, łatwe do utrzymania w czystości półki, dzięki którym łatwo możemy odszukać konkretny produkt w lodówce. Najlepsi producenci teraz idą znacznie dalej i proponują swoim klientom np. lodówki z systemem bezpiecznego i cichego zamykania drzwi, zintegrowane z uchwytem mechanizmy wspomagania otwierania czy funkcje przyciemniania oświetlenia. Takie dodatki, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieważne, w znacznym stopniu ułatwiają nam użytkowanie lodówki.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge