Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie bez niej żadnego posiłku, inni jej nie lubią, a dla jeszcze innych stanowi jedynie dekorację. Mowa o porcelanie i zastawach stołowych z niej wykonanych. Czy warto w nią inwestować?
Zastawę stołową ma każdy
Zastawa stołowa znajduje się w każdym domu. Talerze, dzbanki, miski, kubki czy filiżanki są niezbędne podczas codziennych posiłków. Są one raczej elementem czysto użytkowym niż dekoracyjnym – na co dzień spoczywają bowiem w szafkach kuchennych. Wielu z nas nie przywiązuje do nich szczególnej wagi, pewnie ze względu na ich funkcję. Dobrze, gdy nasze naczynia ładnie wyglądają, nie są popękane czy wyszczerbione. Takie możemy bowiem wykorzystać również podczas spotkań z rodziną czy znajomymi.
Wyjątkowa zastawa
Dla niektórych osób zastawa stołowa jest bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrza i pełni także niebagatelną funkcję dekoracyjną. Jest eksponowana na półkach przeszklonych regałów i wyciągana na specjalne okazje, bądź stanowi nawet nieodłączny element każdego posiłku. Szczególnie traktowane są zwłaszcza porcelanowe komplety naczyń.
Dzisiejsza porcelana
Współczesny rynek porcelany jest bardzo szeroki. Jeżeli wydaje nam się ona tylko wspomnieniem z dzieciństwa, gdy szczególną opieką otaczały ją nasze babcie, jesteśmy w błędzie. Współcześni producenci porcelany zadbali o to, by materiał ten doskonale komponował się z nowoczesnymi wnętrzami i odpowiadał gustom potencjalnych klientów. Dlatego też wśród porcelanowych wyrobów znajdziemy kolekcje klasyczne – białe bądź zdobione tradycyjnymi motywami, np. kwiatowymi lub ludowymi – ale także kolekcje nowoczesne –zdobione kolorowymi motywami o geometrycznych kształtach. Bez wątpienia oferta porcelany jest obecnie tak duża, że pozwala dobrać ją odpowiednio do każdego gustu i stylu mieszkania. Naczynia tego typu możemy bez problemu myć w zmywarkach, są wykonane z najlepszej jakości materiału i nadają się do codziennego zastosowania.
Gustowna porcelana będzie doskonałym prezentem, ale także estetycznym akcentem podczas domowych przyjęć.
Photo credit: Svadilfari / Foter / (CC BY-ND 2.0)