Wyposażenie kuchni

Filtry do ekspresu – niezbędnik każdego amatora kawy

Woda z kranu prezentuje dziś zupełnie inną jakość niż jeszcze kilka lat temu. Wiele osób decyduje się zrezygnować z kupowania wody mineralnej, gdyż jej odpowiednik „z kranu” spełnia dokładnie te same standardy. Co więcej – w wielu miejscach w naszym kraju, woda z kranu jest mineralizowana w takim stopniu, że jej spożywanie może być zdrowsze niż spożywanie tradycyjnej wody butelkowanej. Niestety, spożywanie wody z kranu ma też swoje negatywne konsekwencje, których nie należy ignorować. Jej wysoki poziom „twardości” może wywołać określone konsekwencje zdrowotne, jak i uszkodzić nasze urządzenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku amatorów kawy, którzy do jej przyrządzenia stosują specjalne ekspresy. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się, dlaczego należy używać filtrów do ekspresów do kawy oraz po jakie warto sięgnąć.

Continue reading

Jaką baterię kuchenną wybrać?

W sklepach można znaleźć całą gamę baterii kuchennych, zarówno modeli stojących jak i naściennych. Baterie naścienne są montowane coraz rzadziej, ponieważ korzystanie z nich jest o wiele mniej wygodne niż z stojących. Wymagają też bezpośredniego podłączenia do instalacji wodnej. Mało kto z nas dba o tak precyzyjne rozmieszczenie rur na etapie wykończeniowym.

water-kitchen-black-design-large

Baterie stojące

Baterie stojące można zamontować zarówno na obrzeżu zlewozmywaka, ale też na blacie – w specjalnie przygotowanym otworze. Są bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu wybierane coraz częściej. Przy wyborze najlepszego modelu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność użytkowania. Baterie stojące spełniają te wymagania, ponieważ pozwalają na szybką regulację temperatury wody czy strumienia.

Modele jednouchwytowe

Pomiar poboru wody pozwala jednoznacznie stwierdzić, że baterie stojące generują mniejszy pobór, niż naścienne modele. Jednouchwytowe pozwalają nawet na dwukrotnie mniejszy pobór, w porównaniu do ich odpowiedników z dwoma pokrętłami. Dużą rolę odgrywa perlator, który napowietrza wodę i zwiększa objętość strumienia. Podczas mycia naczyń czy owoców nie zauważymy różnicy, a nasz portfel odczuje spore oszczędności.

Wylewka dostosowana do wymiarów

Ważna jest wylewka. Kształt wylewki powinien być dopasowany do wymiarów zlewozmywaka. Najczęściej spotykane są wylewki w kształcie litery U lub F.  W sklepach są dostępne także wyciągane modele lub obrotowe. Warto zwrócić uwagę na głębokość zlewu, jak i estetykę kuchni. Wyciągana wylewka ułatwi mycie dużych naczyń, ale o wiele intensywniej chlapie.

Chrom , srebro czy złoto?

Jeśli chodzi o materiał, z którego są wykonane baterie kuchenne, najczęściej można znaleźć chromowane, pokryte powłoką, pozłacane lub posrebrzane. Warto poczytać opinie o producentach tego wyposażenia kuchennego.  Baterie kuchenne znajdziesz w wielu sklepach i internecie.

Pralki, suszarki – a może 2 w 1 ?

Pralko-suszarki mają zdecydowanie dużo zalet. Przede wszystkim pozwalają nam zaoszczędzić czas, ponieważ nie musimy rozwieszać mokrego prania. Dodatkowo wiele produktów ma opcję suszenia naszych ubrań w taki sposób, że nie będziemy musieli go później prasować, więc oprócz kolejnych kilku zaoszczędzonych minut mamy również mniej pracy.

Continue reading

Płyta gazowa, indukcyjna, ceramiczna czy indukcyjna – która wybrać? (Część II)

W poprzednim wpisie zapoznałam Cię z trzema typami kuchni – tradycyjną gazową, elektryczną (nieceramiczną) oraz ceramiczną. Przyszła więc pora aby omówić ostatnie, najbardziej nowoczesne, rozwiązanie, a więc płytę indukcyjną. Popularność tego rozwiązania wzrasta, dzięki jego wielu niezaprzeczalnym atutom, a ceny zaczynają się kształtować na coraz bardziej interesującym pułapie. Continue reading

Płyta gazowa, indukcyjna, ceramiczna czy indukcyjna – która wybrać? (Część I)

Wbrew pozorom wybór płyty grzejnej nie jest prostą sprawą. Na rynku dostępne są cztery główne rozwiązania – płyty gazowe, elektryczne,ceramiczne oraz indukcyjne. Od wyboru odpowiedniego dla Ciebie rozwiązania zależeć będzie nie tylko komfort użytkowania ale także koszt eksploatacji, napraw, a także przyrządzania posiłków. Continue reading

Co zrobić jeśli zmywarka odmówi posłuszeństwa?

Zmywarki są coraz bardziej powszechne w polskich domach. Biorąc pod uwagę fakt, iż w niejednej rodzinie tego typu sprzęt może stać się prezentem świątecznym lub po prostu przestać działać przed zjazdem rodzinnym warto zapoznać się z typowymi problemami jakie mogą dotknąć jego użytkowników. Continue reading

Jak zrobić prosty stół do kuchni?

Rynek meblarski jest wypełniony po brzegi wszelkimi stołami do rożnych rodzajów kuchni – od najmniejszych przez duże rodzinne, aż po malutkie, okrągłe „kawiarniane”. Co jednak gdy obudzi się w tobie żyłka stolarza i zechciałbyś samemu przygotować taki mebel? Zapraszam Cie na ten krótki mini-poradnik dzięki któremu dowiesz się, jak przygotować prosty stół kuchenny. Continue reading