Gadżety kuchenne

Filtry do ekspresu – niezbędnik każdego amatora kawy

Woda z kranu prezentuje dziś zupełnie inną jakość niż jeszcze kilka lat temu. Wiele osób decyduje się zrezygnować z kupowania wody mineralnej, gdyż jej odpowiednik „z kranu” spełnia dokładnie te same standardy. Co więcej – w wielu miejscach w naszym kraju, woda z kranu jest mineralizowana w takim stopniu, że jej spożywanie może być zdrowsze niż spożywanie tradycyjnej wody butelkowanej. Niestety, spożywanie wody z kranu ma też swoje negatywne konsekwencje, których nie należy ignorować. Jej wysoki poziom „twardości” może wywołać określone konsekwencje zdrowotne, jak i uszkodzić nasze urządzenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku amatorów kawy, którzy do jej przyrządzenia stosują specjalne ekspresy. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się, dlaczego należy używać filtrów do ekspresów do kawy oraz po jakie warto sięgnąć.

Continue reading

Wybieramy robota kuchennego

Co prawda odległe od wizji science-fiction, w których posiłki przygotowuje mechaniczna armia pod wodzą maszyny w kucharskiej czapce, roboty kuchenne potrafią skrócić przygotowywanie niektórych potraw do minut. Zanim jednak kupisz swojego nowego wybawiciela od kuchennych obowiązków, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Continue reading

Wyposażenie kuchni dla jednej osoby

Status singla wcale nie pociąga za sobą awansu materialnego, może poza brakiem wydatków na ten bilet do kina, który trzeba było okazjonalnie kupić. Ale to że mieszkasz sam/a wcale nie oznacza że jedzenie na mieście jest twoja jedyna opcją. Nie chcesz też pewnie skończyć jak bohater telewizyjnego reportażu, który jadł chińskie zupki z keczupem, dlatego podpowiemy ci jak w pełni wyposażyć swoją kuchnię za niewielkie pieniądze. Z tymi przedmiotami nigdy nie będziesz w kulinarnym boju sam i podołasz każdemu zadaniu.

Continue reading

Jak będzie wyglądać kuchnia przyszłości?

W przepowiedniach pisarzy science-fiction nasze wszelkie potrzeby żywnościowe będą zaspokajane za pomocą pojedynczej pastylki lub futurystycznej drukarki, która stworzy dla nas świeże pączki z niczego na drugim końcu galaktyki. Zanim dojdziemy do tego, przyjrzyjmy się jak może wyglądać najbliższa przyszłość, co prawda nie ma w niej syntezatora materii, ale nie oznacza to że nie będzie ciekawie.

Continue reading

Silikon w kuchni

Silikon jeszcze do niedawna kojarzył się ze wszystkim, tylko nie z gotowaniem. Tymczasem wykonane z tego materiału przybory i gadżety okazały się prawdziwym hitem. Wynika to zapewne z wielu zalet, jakimi odznacza się silikon. Przyjrzyjmy się, co właściwie w nim takiego szczególnego i jak wykorzystać go w kuchni. Continue reading

Jaki nóż wybrać – krótki poradnik

Wybór noża przy wyposażaniu kuchni może zdawać się sprawą drugorzędną, ale jeśli zastanowisz się chwilę to zauważysz że jest to jednak głównie pomieszczenie do przygotowywania potraw, a dobre ostrze jest do tego absolutnie niezbędne. Oczywiście świetny nóż świetnym kucharzem nie czyni, ale każdy z nas powinien zaopatrzyć się w przynajmniej jeden kawałek ostrza którym będzie biegle władać. Oczywiście tylko w kuchni.

Continue reading