Filtry do ekspresu – niezbędnik każdego amatora kawy

Woda z kranu prezentuje dziś zupełnie inną jakość niż jeszcze kilka lat temu. Wiele osób decyduje się zrezygnować z kupowania wody mineralnej, gdyż jej odpowiednik „z kranu” spełnia dokładnie te same standardy. Co więcej – w wielu miejscach w naszym kraju, woda z kranu jest mineralizowana w takim stopniu, że jej spożywanie może być zdrowsze niż spożywanie tradycyjnej wody butelkowanej. Niestety, spożywanie wody z kranu ma też swoje negatywne konsekwencje, których nie należy ignorować. Jej wysoki poziom „twardości” może wywołać określone konsekwencje zdrowotne, jak i uszkodzić nasze urządzenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku amatorów kawy, którzy do jej przyrządzenia stosują specjalne ekspresy. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się, dlaczego należy używać filtrów do ekspresów do kawy oraz po jakie warto sięgnąć.

Continue reading

Remont kuchni – o czym warto pamiętać?

Planując remont kuchni trzeba zastanowić się nad doborem materiałów do wykończenia wnętrza oraz wyborem mebli kuchennych. Wykonanie projektu i konsultacja z fachowcami, którzy będą wykonywać remont pozwoli uniknąć nieporozumień i finalnie stworzyć kuchnię, o jakiej marzyło się od dawna.

Continue reading

Jak zaaranżować kuchnię przyjazną dla dzieci?

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a jeszcze większą dla nich frajdą jest uczestnictwo w czynnościach, które wykonują ich rodzice. Doskonałą okazją do spędzenia czasu z maluchem i do dobrej zabawy jest wspólne gotowanie. Aby to jednak było możliwe, musisz zadbać o to, żeby twoja kuchnia była miejscem przyjaznym dla dzieci.

Continue reading

Zielnik na tarasie – jak go założyć?

Pięknie pachną i stanowią nieoceniony dodatek do potraw. Jeśli chcesz wzbogacić smak i aromat przygotowywanych przez siebie posiłków o świeże zioła, załóż zielnik na swoim tarasie lub balkonie. Już kilka sadzonek dzięki umiejętnej pielęgnacji dostarczy ci aromatycznych dodatków, a w rezultacie twoja kuchnia będzie jeszcze smaczniejsza.

Continue reading

Ponadczasowa kuchnia – jak urządzić zawsze modne wnętrze?

Aranżacja kuchni jest jednym z najważniejszych wnętrzarskich wyzwań podczas wykańczania mieszkania. proces ten pochłania zazwyczaj sporo pieniędzy i energii, dlatego właśnie tak ważne jest, aby stylizacja pomieszczenia była modna i cieszyła oko przez długi czas. Istnieją sprawdzone wnętrzarskie triki, dzięki którym zaaranżujesz kuchnię, która z pewnością nie wyjdzie z mody przez wiele lat.

Continue reading

Wyspa kuchenna – jak ją zaaranżować?

Wyspa kuchenna to coraz częściej spotykany element wystroju naszych mieszkań. Jeśli tylko architektura pomieszczenia na to pozwala, warto zaaranżować w swoim wnętrzu wyspę wolnostojącą – jest ona nie tylko praktyczna, ale też pozwala łatwo podzielić pomieszczenie na strefy. Oto kilka pomysłów na ciekawie zaaranżowanie wyspy kuchennej.

Continue reading

Jak samodzielnie odnowić kuchnię i nadać jej skandynawski charakter?

Styl skandynawski jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego – jasne barwy, naturalne materiały i dodatki z charakterem to doskonały przepis na pięknie urządzone pomieszczenie. Jeśli chciałbyś nadać swojej kuchni skandynawski charakter, ale nie chcesz narażać się na kosztowny remont, sprawdź jak możesz samodzielnie odnowić wnętrze i urządzić je zgodnie z estetyką Szwedów i Norwegów.

Continue reading