12 najdziwniejszych gadżetów kuchennych, które ciężko kupić w Polsce

Udostępnij na:

Większość osób na hasło „sprzęty kuchenne” reaguje od razu myślą o nożach, widelcach, garnkach lub łyżkach. Nic bardziej mylnego – za oceanem produkuje się wiele zupełnie odmiennych od standardowych wyobrażeń akcesoriów kuchennych. Niektóre mogą Cię zadziwić, inne rozśmieszyć ale gwarantuję, że choć jedno z nich chciałbyś mieć w swoim domu. Będzie to szczególnie prawdopodobne jeśli razem z Tobą zamieszkują dzieci lub sam chciałbyś odbyć podróż do krainy wspomnień z tego okresu życia. Przyjmij więc moje zaproszenie do krainy kuchennych osobliwości.

4-PoachedEgghead

Marzenie wielu dzieci spełnia się dzięki temu niepozornemu gadżetowi – specjalna nakładka na jajko dzięki której przybiera ono kształt uśmiechniętej buźki. Świetne rozwiązanie dla małych niejadków, a także każdego kto chce po prostu przypomnieć sobie bajki oglądane w dzieciństwie.

reverse-microwave-chills-be

A co powiesz na urządzenie, które w swoim funkcjonowaniu przypomina mikrofalówkę ale działająca na odwrót? W skrócie – zamiast podgrzewać oziębia potrawy w kilka sekund? Co więcej przy okazji pobiera o 80% mniej mocy niż lodówka, chcąca dokonać analogicznego wyczynu.

8-SpaghettiWidelec dla leniwych fanów spaghetti – ależ proszę. Zwinie za Ciebie ulubiony makaron, a Tobie pozostanie jedynie włożyć pyszną porcję do ust.

carrot-peeler

Kolejne urządzenie dla nielubiących się przemęczać jednak tym razem chodzi o oszczędzających własne siły fanów warzyw. Temperówka do marchewek wydaje się być doskonała alternatywą dla tarki.

5-BananaSlicer

Kolejny gadget z cyklu „ułatw sobie życie”. Krajarka do bananów w wersji uproszczonej do minimum. Trzeba jednak przyznać, że podobne konstrukcje występują w Polsce i mają za zadanie krojenie jaj ugotowanych na twardo.

mini-donut-maker

Powyższe urządzenie służy do domowej produkcji donutów i świetnie komponuje się w kuchni z maszyną do popcornu, czekolady i innymi podobnymi gadżetami. Może warto zastanowić się nad ściągnięciem go ze stanów lub poszukaniem na naszym rynku?

9-Rollie

Jak dla mnie hit pośród prezentowanych kuchennych osobliwości – opiekacz jajek tworzący z nich pionowy naleśnik. Aby dobrze zrozumieć zasadę działania tego gadżetu zerknij na film.

 10-EggCuber

Pozostając w klimatach „jajecznych” przedstawiam Ci proste urządzenie dzięki któremu jajka nabiorą kształtu prostopadłościanu. Po co komuś coś takiego? Dobre pytanie ale amerykanie uwielbiają takie gadżety.

foodscales_0

Ten gadżet doceni każdy, kto choć raz był na diecie bądź pasjonuje się fitnessem. Po prostu ustawiasz na tej mini-wadze to co jesz i wpisujesz rodzaj pokarmu, a ona wyświetla takie dane jak liczba kalorii, cholesterolu czy też węglowodanów. Świetnie i pomysłowe urządzenie.

Gyro-Bowl

Jeśli problemem w Twojej kuchni jest wylewanie przez dziecko zup, bądź jakichkolwiek pokarmów z misek powyższa konstrukcja posłuży za ukojenie Twoich nerwów. Obudowana miska jest „niewylewalna”.

2-Donut-645x404

Donuty po raz drugi tym razem w wersji mini. Dla totalnych fanatyków tego typu pączków oraz ludzi chcących zadziwić swoich znajomych np. na imprezie.

1-Butter

A na koniec gadżet mogący zlikwidować obowiązek posługiwania się nożem w przypadku krojenia masła. Prosty, funkcjonalny i chyba najmniej dziwny i niezwykły ze wszystkich zaprezentowanych urządzeń kuchennych.

Źródła:

link 1
link 2

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge