4 pomysły na dekorację kuchni

Udostępnij na:

Dobrze urządzona kuchnia powinna odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością. Nie przeszkadza to jednak, aby była jednocześnie pomieszczeniem stylowym i ładnym. Podpowiadamy dzisiaj kilka pomysłów, jak za pomocą drobnych dodatków, nadać kuchni uroku i przytulności.

W kuchni spędzamy dużo czasu, stąd tak ważna jest ergonomia jej urządzenia i przytulność zarazem. A ponieważ diabeł tkwi w szczegółach, warto wzbogacić naszą kuchnię o następujące dodatki, które z pewnością nadadzą jej nowego charakteru:

Firanka w oknie – w kuchni możemy oczywiście powiesić zwykłą, dłuższą firankę, przymocowaną do karnisza. Nie jest to jednak w wypadku tego pomieszczenia praktyczne rozwiązanie. Dlatego, jeśli chcemy zdecydować się na dekorację okna tkaniną, najlepszą decyzją będzie tzw. zazdrostka – niewielka, zwykle kilkudziesięciocentymetrowa firanka zawieszona na cienkim drążku przymocowanym do okna. Zarówno firankę, jak i drążek w każdej chwili łatwo zdejmiemy.

Zioła – to nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale i bardzo dekoracyjne. Świeże zioła z powodzeniem wykorzystamy w codziennym gotowaniu, a oprawione w gustowne doniczki, będą naturalną i pachnącą ozdobą naszej kuchni. Równie dobrze podobną rolę spełnią kwiaty – nie wykorzystamy ich jako dodatku do dań, ale zarówno w donicy, jak i w wazonie będą cieszyły nasze oczy.

stół w kuchni

Słoiki i pojemniki – to bardzo użyteczne w kuchni akcesoria. Świetnie nadają się do przechowywania kawy, herbaty, przypraw czy ciasteczek. Na rynku znajdziemy ogromny wybór takich dekoracyjnych słoików i puszek, w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Kilka podobnych gadżetów i w naszej kuchni zapanuje porządek.

Wieszaki, stojaki – przydają się w każdej kuchni. Choć same w sobie może nie odznaczają się szczególnymi właściwościami dekoracyjnymi, to w połączeniu z akcesoriami, które na nich zawisną, wniosą nie tylko poczucie ładu i harmonii, ale także będą ciekawym pomysłem dekoracyjnym. To propozycja na praktyczną aranżację pustych miejsc na ścianach lub blatach.

To jedynie kilka pomysłów na to, jak urozmaicić kuchnię i jak, nie odejmując jej nic z funkcjonalności, ozdobić ją za pomocą niedrogich drobiazgów. Możliwości dekoracyjne kuchni na tym się jednak nie kończą. Są jeszcze fototapety, naklejki czy dekoracyjne oświetlenie. Chcąc zaaranżować naszą kuchnię, pamiętajmy jednak o tym, by wszelkie dodatki odpowiadały kolorem i stylem pozostałemu wyposażeniu. Dzięki temu osiągniemy zamierzony efekt bez obawy, że zamiast dekorować kuchnię, wprowadzamy w niej chaos i nijakość.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge