Kuchnia dla miłośników kotów

Udostępnij na:

Koty są obecnie wszędzie – ich zdjęcia bombardują instagram, facebooka oraz wszystkie inne serwisy społecznościowe. Wiele osób marzy zapewne o tematycznej „kociej” kuchni – podpowiem dziś jak ją urządzić. Gotowanie w pomieszczeniu o kocim stylu jest wbrew pozorom dość proste do osiągnięcia. Wypada najpierw rozpocząć od ścian. Poniżej kilka ciekawych aranżacji. Nie są one trudne do wykonania ani nie wymagają znacznych nakładów finansowych ale całkowicie odmienią kuchenne klimaty w Twoim domu. Co więcej, zarówno Ty jak i Twój zwierzak na pewno będziecie z nich zadowoleni.

il_340x270.440038720_onfa

Cats-and-Kittens-wall-stickers

Free-Shipping-Mixed-Order-PVC-Wall-Sticker-Cat-wall-decal-wallpaper-room-sticker-house-sticker-Cartoon

CAT910

Ozdobienie w ten sposób ścian nie powinno stanowić żadnego problemu tym bardziej, iż można skorzystać z szablonu przygotowanego samemu bądź też przez fachowca. Wtedy pozostaje tylko użycie wałka bądź sprayu i czarnej farby.

Bardzo dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie „koci” zegar. Poniżej kilka najciekawszych propozycji:

32482_a_zm

xr113-Free-shipping-Modern-Abstract-font-b-Cat-b-font-Wall-font-b-Clock-b-font

kit-cat-clock61GsikiRx-L._SL1500_Po prezentacji zegarów czas zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem mebli przed pupilem. Każdy kot będzie ostrzył swoje pazury dopóki nie kupisz mu i nie przyzwyczaisz go do drapaka. Sytuacja ta jest o tyle irytująca, iż nie pomogą żadne napomnienia ani skarcenia – kot musi po prostu naostrzyć swoje pazury. Nie może to dziwić skoro odpowiadają za jego zdolności obronne, przyczepność, a także ułatwiają toaletę.

Innym sposobem na zniechęcenie czworonoga do drapania mebli jest odstraszenie go poprzez zapach – koty bardzo nie lubią tego, który wydziela pomarańcza. Wystarczy więc nasmarować drapaną powierzchnie skórką tego owocu co skutecznie odstraszy kociego niszczyciela. Na zatwardziałego futrzastego chuligana zadziała delikatne popsikanie wodą jeśli przyłapie się go na gorącym uczynku – najlepiej z opryskiwacza służącego do nawadniania kwiatów.

Kolej na odpowiednio stylizowane akcesoria – talerze, kubeczki i sztućce. Moją uwagę przykuły poniższe:

61CgCYwX2SL._SL1500_

10766629_8

TuxedoCatLaying1

Co oczywiste do kubków potrzebne są odpowiednie talerze:

 

AlbertDubout

oraz sztućce:

 

il_570xN.561786895_841d

Należy również przyjrzeć się takim gadżetom jak ściereczki, solniczki, pojemniki na mydło bądź ciasteczka, korkociągi itp.:

phpThumb_generated_thumbnailjpg

wewewewe

sdfsdfdfssdfdf qwqwqwqw

Kociara bądź kociarz nie może również zapomnieć o stylowych miseczkach dla swoich podopiecznych:

 

4067861_orig

cat-dishes

vurv

Kocia kuchnia to problem stołu na który nagminnie futrzak będzie wskakiwał, szczególnie w sytuacjach kiedy coś jemy. Nie każdy może życzyć sobie tego typu zachowań jednak zwalczyć można je tylko w jeden sposób – za każdym razem energicznie ale nie agresywnie zdjąć kota ze stołu i postawić na ziemi. Po kilku takich zejściach zrozumie, iż nie jest to miejsce dla niego i będzie trzymał się podłogi. Pamiętaj jednak, iż będzie tak robił tylko podczas Twojej obecności – jeśli nie będzie Cie w domu istnieje duże prawdopodobieństwo jego wizyty na blacie stołu. Z tego powodu nie zostawiaj niedojedzonego pokarmu na nim, jeśli nie chcesz przeżyć przykrej niespodzianki.

 Podsumowując – kociarzu, kuchnia może być w kocim stylu jeśli tylko wysilisz swoją wyobraźnię i kreatywność.

Źródła zdjęć:
ciekawe kocie akcesoria
kolejny sklep z kocimi akcesoriami
następny sklep z kocimi akcesoriami
pomysły na kocie aranżacje

 


 

Udostępnij na:

1 Response

  1. Ciekawy pomysł z półkami na miski dla kotów. Bardzo podobają mi się pomysłowe meble, które unowocześniają wystrój wnętrza.
    Edyta ostatnio opublikował…meble zamość

Dodaj komentarz

CommentLuv badge