Łódź Design Festival – ciekawe wydarzenie dla maniaków wnętrz

Udostępnij na:

W czwartek 09.10.2014 rozpocznie się w Łodzi bardzo ciekawa impreza związana z projektowaniem wnętrz. Nie zabraknie na niej również tematyki urządzania i designu kuchni.

Łódź Design Festival rozpoczyna się 09.102014 roku i jest imprezą cykliczną, trwającą 10 dni podczas których odwiedzający mogą zapoznać się z nowymi trendami w szeroko pojętym designie. Od 2007 roku wystawiają się tu gwiazdy polskiego wzornictwa prezentując najnowsze trendy i pomysły. Specjalnie dla osób zainteresowanych projektowaniem i wyposażaniem kuchni wybrałem kilka wydarzeń, które będą miały miejsce podczas festiwalu i pozwolą poszerzyć swoje horyzonty w dziedzinie urządzania tego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu.

W dniach 10.10 – 19.10 warto odwiedzić wystawę „Historie Kuchenne” firmy Kronopol. Prezentowane na niej będą nowe formy oraz asortyment wystawcy dopasowany do różnych grup odbiorców. Producent skupia się nie tylko na trwałości stosowanych rozwiązań ale także na ich wyglądzie i nowoczesnym projekcie. W informacji podano, iż właśnie dlatego właśnie KUCHNIA stała się obiektem wystawy firmy KRONOPOL. Zaprezentowany został ogromny wachlarz cech, zalet i korzyści wynikających z zastosowania płyt SWISSCDF oraz płyt z kolekcji SYMFONIA.

Bez tytułu

Cykl fotograficzny Podano do stołu przedstawia z kolei artystyczne wizje obrusów zestawione z rożnymi innymi przedmiotami. Myli się jednak ten, kto wyobraża sobie stoły pełne warzyw i owoców – autor ociera się bowiem często o zestawienia surrealistyczne. Jak informuje strona festiwalu – fotografowane rekwizyty nie nadają się do codziennego użytku. Jednostkowo stanowią określoną wartość. Wyrażają zamkniętą formułę co do ich interpretacji, użyteczności, wartości materialnej oraz miejsca przeznaczenia. Przetworzone w procesie twórczym są przedstawiane w nieznanym dotąd kontekście.

p46

Z kolei w sobotę 18.10 możesz uczestniczyć w premierze bardzo ciekawej książki, a mianowicie „Wytwórnika kulinarnego”. Wraz z jego autorami odwiedzisz targ, zaplanujesz zakupy, poznasz przepis na pyszne drożdżówki czy urządzisz restaurację. Warto przyjrzeć się temu autorskiemu zeszytowi kreatywnościowemu.

Łódź Design Festiwal To oczywiście masa innych wydarzeń, których pełny harmonogram znajdziesz pod tym linkiem – program Łódź Design Festival .

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge