Metraż to nie problem – sprawdzone triki na kuchnię marzeń

Udostępnij na:

Urządzenie małej kuchni to zazwyczaj wielkie wyzwanie. Na małej powierzchni musimy zmieścić meble i sprzęt AGD. Bardzo często kuchnia nazywana jest sercem mieszkania, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego zależy nam aby była funkcjonalna i wygodna.

Małe kuchnie są raczej domeną mieszkań w blokach. W takich przypadkach nie mamy już żadnego wpływu na jej metraż  czy rozłożenie. Dlatego wiele osób niejako skazanych na małą kuchnię nie wierzy nawet, że możliwe jest funkcjonalne urządzenie tak ciasnego pomieszczenia. W końcu musimy w nim przechowywać żywność i naczynia, kuchenkę, lodówkę, a czasem nawet pralkę. Posiadanie stołu może wydawać się już luksusem. Urządzenie kuchni na małej przestrzeni nie jest łatwe, ale jest wykonalne. Należy pamiętać o kilku zasadach i się nimi kierować, a efekt końcowy może nas zaskoczyć.

Najczęstszym błędem jaki popełniamy przy zabudowie kuchni jest wykorzystanie każdego wolnego centymetra. Może się wydawać że zyskamy dodatkową szafkę czy półkę, ale tak naprawdę kuchnia zabudowana pod sam sufit jest przytłaczająca i wydaje się jeszcze mniejsza. Nie należy także przesadzać z dodatkami.  Im mniej rzeczy będziemy trzymać na blacie, tym lepiej. Dzięki temu unikniemy złudzenia że w kuchni panuje bałagan i wszystkie sprzęty są upchane w jednym miejscu. Warto także przemyśleć dwa razy zakup sprzętu do kuchni. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup zlewu jednokomorowego, szczególnie jeżeli kupimy także zmywarkę. Jeżeli głównie stołujemy się na mieście lub jedzenie kupujemy tylko na bieżące potrzeby, to bardzo prawdopodobne że wcale nie potrzebujemy dużej lodówki do samego sufitu.

Bardzo istotne jest dobranie odpowiednich kolorów do naszej kuchni. Zdecydowanie powinniśmy unikać kolorów ciemnych, które optycznie pomniejszają pomieszczenia. Na ścianach najlepiej zastosować jasne odcienie. Kuchnia nabierze głębi, gdy zdecydujemy się jedną ze ścian wyeksponować innym kolorem. Bardzo podobnie jest z meblami – w małej kuchni zdecydowanie lepiej będą wyglądały te z jasnymi frontami. Warto także rozważyć zakup mebli z drzwiczkami przesuwnymi, a nie otwieranymi skrzydłowo.

W artykule znalazły się informacje zaczerpnięte ze strony Castoramy: http://www.castorama.pl/

 

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge