Moda na gotowanie

Udostępnij na:

Od kilku lat obserwujemy modę na gotowanie. Czy to za sprawą programów telewizyjnych czy większej naszej świadomości, dotyczącej tego co jemy? Bez względu na przyczynę, z pewnością jest to zjawisko, które przysłuży się naszemu zdrowiu i samopoczuciu.

Już od kilku sezonów w polskiej telewizji możemy oglądać programy poświęcone gotowaniu. Najpierw dane nam było zapoznać się z produkcjami z innych krajów, jednak szybko doczekaliśmy się naszych rodzimych odpowiedników zagranicznych programów. A są wśród nich konkursy dla amatorów, jak i dla profesjonalnych kucharzy. Poza tym wiele jest programów kulinarnych z cyklu gotuj z…, w których znani i cenieni kucharze prezentują swoje przepisy na wyśmienite dania. Tego typu audycje znajdziemy w telewizji publicznej i komercyjnej, kulinaria zawładnęły mediami.

Czy do dobrze? Z pewnością tak. Nawet jeśli nie jesteśmy mistrzami kuchni albo nie lubimy gotować, programy tego typu mogą nas do tego zachęcić. Tutaj bowiem znajdziemy przepisy o różnym poziomie trudności, jednak większość z nich możemy wypróbować we własnym domu.

Inną zaletą tego typu audycji jest uświadamianie ludzi na temat tego, co warto jeść – co jest zdrowe, pożywne i smaczne. Proponowane dania mają być alternatywą dla niezdrowych, ale jakże popularnych fast foodów. Mają ukazywać możliwości, jakie dają nam powszechnie dostępne produkty, i zalety, jakie wynikają z własnoręcznego gotowania.

smaczne danie

Jeszcze jedna korzyścią, jaka płynie dla nas z oglądania tego typu programów, jest możliwość urozmaicenia naszej diety o nowe potrawy. Możemy z nich czerpać pomysły i inspirować się nimi podczas gotowania obiadów czy przygotowywania deserów.

Warto także zauważyć, że zainteresowanie kulinariami wykorzystują również duże sieci sklepów, które reklamowane są przez znanych polskich kucharzy, ale które przygotowując także swoje reklamowe gazetki, pamiętają, by zamieścić w nich przepisy na smaczne dania. Często są one opatrzone uwagami i poradami profesjonalnych kucharzy.

Jeżeli więc jesteśmy żądni kulinarnych zmian i nowości, z pewnością znajdziemy inspiracje właśnie w programach o gotowaniu czy gazetkach reklamowych. Możemy z nich wybrać to, co odpowiada naszemu smakowi i upodobaniom. Będziemy również mieli pewność, że żywimy się zdrowo i racjonalnie.

Photo credit: jenny downing / Foter /(CC BY 2.0)

Photo credit: Yortw / Foter /(CC BY 2.0)

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge