Co możesz wyczyścić za pomocą coli?

Udostępnij na:

Receptura rozmaitych coli zawiera w sobie kwas węglowy, fosforowy i cytrynowy. Odpowiadają one za usuwanie plam oraz kamienia. W idealny sposób można to wykorzystać we własnym domu i usunąć zabrudzenia z którymi nie możesz sobie poradzić.

Popularny napój produkowany przez wiele firm okazuje się być bowiem dobrym środkiem do czyszczenia określonych rodzajów powierzchni z określonych rodzajów plam ale także w oddzielaniu sklejonych przedmiotów.

z8026710Q,Okna-w-dwoch-prostopadlych-scianach-to-najlepsza-gwarancja

Jeśli Twoim celem są czyste okna wykorzystaj zawarty w coli kwas cytrynowy. Spowoduje on, iż Twoje szyby będą błyszczały świeżością oraz czystością.

promo_imageBrudne czy przypalone garnki czekają na wyczyszczenie? Zafunduj im kąpiel w coli. Włóż brudne naczynia do dużej miski lub zlewu i zalej tym płynem, odczekaj kilkanaście minut, następnie opłucz wodą aby pozbyć się klejącej substancji i gotowe.

50139Potrzebujesz szybko rozmrozić jakieś jedzenie? A może zamarzł zamek w Twoim samochodzie? Cola w mig poradzi sobie z tymi wyzwaniami ułatwiając Ci życie.

skunksCzasem zdarza się tak, szczególnie jeśli w domu są trzymane zwierzęta, iż w kuchni pojawia się nieprzyjemny zapach, którego ciężko jest się pozbyć.  Miejsce z którego się on wydobywa zalej colą i po problemie.

14plamyMeble poplamione farbami to nie wyzwanie dla omawianego napoju. Kilka kropel na ręcznik czy szmatkę i można już czyścić. Pamiętaj tylko aby po tym zabiegu umyć powierzchnię mydłem z wodą aby pozbyć się klejącej substancji.

czyszczeniescianyTłuste plamy na podłodze lub ścianach usuniesz za pomocą szmatki nasączonej colą bądź po prostu lejąc ją na podłogę i zostawiając na jakiś czas.

929ace228b8bdbe8bfe649c6eb87d7d5

Zaschnięta krew na meblach, podłogach czy powierzchniach pionowych bądź ubraniach nie oprze się namoczeniu w brązowym i słodkim napoju.

zardzewiałe-narzędzia_2814996Zardzewiałe łyżki, noże i widelce ale także narzędzia odzyskają swój blask po interakcji z colą. Działa również na stare monety.

THUMB_PAN_jak_usunac_gume_do_zucia_z_butow_01

Guma przyklejona do obuwia ustąpi bardzo szybko jeśli polejesz ją colą bądź namoczysz podeszwę.

Jak widać napój ten ma wiele zastosowań, a przy tym w supermarketach łatwo odnaleźć jego najtańsze wersje. Jest to szczególnie przydatne przy czyszczeniu rzeczy o dużej wartości zarówno sentymentalnej jak i finansowej. Zaoszczędzi także dużo pieniędzy oraz nerwów.

Powodzenia!

 

Udostępnij na:

1 Response

  1. Dotąd znałem dwa zastosowania coli – 1) jako idealny środek na kaca, 2) jako świetnie działający odkamieniacz – wykorzystywany do czyszczenia toalet czy baterii łazienkowych i kuchennych. Pozostaje wypróbować omówione zalety coli 🙂
    kocham sprzatac ostatnio opublikował…Zastosowanie zamiatarek

Dodaj komentarz

CommentLuv badge