Odjazdowe magnesy na lodówkę (infografika jak zrobić je samemu)

Udostępnij na:

Magnesy na lodówki to świetny dodatek ożywiający kuchenne wnętrze i personalizujący jego wyglądu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, iż mają one już ponad 40 lat! Patent na ich wytwarzanie zarejestrował w 1970 roku William Zimmerman z St. Louis w stanie Missouri – według jego pomysłu miały to być kartonowe, małe, kolorowe magnesiki ozdabiające wnętrza. Nie trzeba było długo czekać, aż znalazły się w prawie każdym domu!

 Magnesy mogą mieć wielorakie zastosowanie ponieważ ich funkcjonalność nie zamyka się tylko w kategorii ozdoby. Śmieszą, bawią, uczą, a także pomagają w pracach kuchennych. Poniżej kilka ciekawych przykładów świadczących o magnesowej manii:

1. Magnesowy kalendarz – przede wszystkim nie da Ci zapomnieć o ważnych terminach ale też pomoże Twojemu dziecku w nauce cyfr i liczb, a jeśli dodatkowo wzbogacisz go o grafiki ilustrujące wydarzenia, urodziny, święta, podróże, stanie się niezastąpionym organizerem.

3

2. Magnesowe półki – nikt nie powiedział, że magnesy służą jedynie do ozdabiania lodówek. Jeśli masz w domu ścianę odpowiednio z nimi reagującą mogą posłużyć jako półki. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość ciągłych zmian ich ustawienia w zależności od nastroju i potrzeb.

Cool-Magnets-Shelves-1

 3. Magnesy dla grafików – proste do wykonania a bardzo efektowne, przedstawiają poszczególne menu i zakładki Photoshopa (bądź jakiegokolwiek innego programu graficznego). Tylko dla maniaków!

Cool-Magnets-photoshop-3

4. Magnes otwieracz – nowoczesny i stylowy, będący ozdobą każdej kuchni, a przy okazji zawsze jest pod ręką i nie trzeba go szukać.

Otwieracz-na-Lodowke,images_product,29,5060043060213

5. Magnes tarcza do rzutek – wymaga dużej lodówki i dobrego oka. Świetna propozycja do studenckiego mieszkania.

18

6. Magnes puzzle – jeśli jesteś naprawdę uzdolniony plastycznie możesz spróbować swoich sił i stworzyć takie dzieło. Jeśli nie, poszukaj w sklepach – Twoi goście i dzieci będą zachwyceni.

17

7. Magnesotetris – jeśli jesteś fanem starych gier lub po prostu lubisz od czasu do czasu poukładać śmieszne figury i wzory polecam magnesoteris.

magnets08

8. Magnesy dla małych wojowników – czyli gwiazdki ninja. Stwórz własne shuriken i zadziw wszystkich odwiedzających Twoją kuchnię.

magnets02

9. Magnesy w kształcie jedzenia – znane i dość popularne ale w takim wykonaniu raczej rzadko spotykane. Tu bekon zaatakował lodówkę.

magnets01

10. Magnesy pudełka – łatwe do przygotowania i przede wszystkim efektowne. Zadowolą każdego łasucha. Nie stosować na diecie! 🙂

magnets05

Najciekawsze jest jednak to, iż większość z opisanych powyżej magnesów możesz wykonać w domowym zaciszu. Jak? Poniższa infografika poprowadzi Cie krok po kroku (kliknij aby powiększyć):

 lodowkaadres

Źródła zdjęć:

http://www.crookedbrains.net/2010/09/fridge.html

http://www.merlin.p

http://www.toxel.com/tech/2009/03/28/creative-and-unusual-refrigerator-magnets/

 

 

 

Udostępnij na:

1 Response

Dodaj komentarz

CommentLuv badge