Soczyście kolorowa kuchnia

Udostępnij na:

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym bardzo często lubimy przebywać nie tylko my, ale również nasi goście. W kuchni znakomicie poczuć można rodzinną i przyjazną atmosferę, poczuć się swobodnie i porozmawiać dosłownie o wszystkim.

 

Aranżacji przestrzeni kuchennej powinniśmy więc poświęcić trochę więcej czasu. Co w kuchni znaleźć się musi – wie każdy. Nie można wyobrazić sobie funkcjonalnej kuchni bez elementów wyposażenia takich, jak lodówka, zlewozmywak, kuchenka, mikrofalówka, blat kuchenny i jeszcze kilku innych. Co jednak z samą kolorystyką wnętrza?

 

Współcześnie panujące trendy dekoracyjne pozwalają nam na bardzo dużą dowolność w tym właśnie temacie. Wyjątkiem jest chyba jedynie stosowanie zbyt ciemnych barw, na wszystkich ścianach w pomieszczeniu.

 

W kuchni najlepiej sprawdzają się czyste, żywe i soczyste kolory, które pobudzają nas do życia, a także wzmagają nasz apatyt (w tym miejscu). Należą do nich barwy pomarańczy, czerwieni, żółci, a także różu. Te zdecydowane i mocne kolory łączyć możemy z neutralnymi odcieniami szarości, beżów czy po prostu – z bielą. Kolor biały szczególnie dobrze wpasowuje się w charakter nowoczesnych, przestrzennych wnętrz kuchni, zaaranżowanych według zasad nowoczesnego designu.

 

Dużą dawkę kolorystyki wprowadzić możemy do wnętrza tak za pomocą farb dekoracyjnych, jak również ciekawych fototapet czy naklejek. Od jakiegoś czasu robią one prawdziwą furorę z uwagi na łatwość ich montażu i niesamowity efekt, jaki mogą wnieść do kuchni.

 

Jeżeli zdecydujemy się na fototapetę, która zajmować będzie powierzchnię całej ściany, wówczas najlepiej pomalować pozostałe z nich w delikatnym odcieniu, jednego z kolorów który pojawia się właśnie na fototapecie.

 

Co do kolorów samych mebli i podłóg, tu przy eksplozji kolorów na ścianach pozostajemy bardziej tradycyjni. Podłogi z jasnego drewna wylakierowane na najwyższy połysk w kolorowej kuchni z pewnością będą się bardzo dobrze prezentowały. Podobnie sprawa się ma, jeżeli chodzi o kolor mebli i całego wyposażenia kuchni. Zdecydowanie dominują tu drewno i stal w naturalnych sobie kolorach.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge