Stół do małej kuchni – poradnik z przykładami

Udostępnij na:

Stół to bardzo ważny element każdej kuchni. To on decyduje o tym czy będziemy w niej spędzać czas z przyjemnością (jeśli jest dobrze dopasowany) bądź też się męczyć (w przypadku gdy nie współgra z wielkością pomieszczenia). Jego właściwy dobór jest szczególnie ważny, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca do zagospodarowania. Ten krótki poradnik pomoże Ci ustrzec się najczęstszych błędów popełnianych w tego typu sytuacjach.

Pierwszym krokiem powinno być takie urządzenie kuchni aby stworzyć jak najwięcej wolnej przestrzeni. Można w tym przypadku skorzystać z  użycia specjalnych mebli z których można wysuwać stoły czy też blaty. Takie rozwiązanie ma niezaprzeczalny plus – składany stół można w każdej chwili schować uzyskując w ten sposób przestrzeń potrzebną do gotowania czy też innych czynności kuchennych. Jeśli jesteś posiadaczem małej kuchni zainteresuj się takimi akcesoriami jak szuflady rogowe ze specjalnym oświetleniem ułatwiającym odnalezienie ukrytych w nich rzeczy.

narozne-szuflady

Bardzo ważnym elementem jest również odpowiedni dobór kolorów do kuchni, tak aby nie pomniejszały one i tak małego pomieszczenia. W sytuacji, gdy ściany są niebieskie należy przede wszystkim ograniczyć elementy ozdobne, które zaburzą linię oraz spróbować wykorzystać do ozdoby roletę bądź motywy kwiatowe, natomiast meble powinny być w tym samym odcieniu.

W przypadku bardziej stonowanej kolorystyki ścian można pokusić się o roletę w odcieniu podobnym do abażuru, żółte akcenty ożywiające wnętrze, a także zachowanie jednej wysokości dla wszystkich mebli znajdujących się w pomieszczeniu.

Kolory bardzo wyraziste powinny być „schładzane” za pomocą srebrnych dodatków oraz uchwytów do mebli w kolorze brązowym.

Jaki jednak dobrać stół? Podstawowe zasady:

1. Meble znajdować się powinny w równych liniach,

2. Blaty mają jeden poziom,

3. Stół nie powinien być ani masywny ani sprawiać takiego wrażenia,

4.Preferowany jest raczej jasny kolor (jednak współgrający z kolorami ścian),

5. Alternatywą dla stołu może być odpowiednie ułożenie blatów lub stworzenie specjalnej „lady”,

Poniżej przedstawiam Ci sześć moich propozycji zwracając uwagę na pierwszą, czyli stół składany i do tego mobilny:

Stools-and-small-table-for-kitchen

furniture-kitchen-minimalist-small-kitchen-with-amazing-ellipse-kitchen-table-and-vintage-bar-stools-also-white-kitchen-cabinets-perfect-small-white-kitchen-table-and-chairs-design

mount-small-kitchen-bar-table-decoration

Small-Kitchen-Table-Sets-for-Lovely-kitchen

Modern Counter Height Kitchen Tables Wooden Floor Style

small-kitchen-table-set

Powyższe zdjęcia to oczywiście propozycje ale uważam, iż kierując się moimi radami będziesz w stanie świetnie dopasować stół do małej kuchni.

Źródła zdjęć:

coolshire.com

defogitall.com

kitchenafair.com

kitchenmaking.com

ingatour.com

midmobrr.com

 

Udostępnij na:

2 Responses

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Cały czas próbuje uporać się z problemem stołu w mojej bardzo małej kuchni. Mam dosyć przenoszenia każdego posiłku do salonu, bo niestety jadalni nie posiadam.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge