Wybieramy szafki kuchenne

Udostępnij na:

 

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy i często jadamy posiłki. Chcemy więc by miejsce to było jasne, przestrzenne, a przygotowywanie posiłków było bardzo lekkie i przyjemne. Warto więc takim razie, żeby wszystkie potrzebne rzeczy do przyrządzania przeróżnych dań były pod ręką. Postarajmy się więc wybrać odpowiednie szafki kuchenne. W artykule tym chcemy pomóc wam w wyborze szafek kuchennych zarówno do dużych, jak i małych kuchni, by gotowanie było jeszcze bardziej proste i przyjemnie.

 

Mała kuchnia

 

W małej kuchni ciężko jest fantazjować z wyborem mebli, musimy bowiem wybrać je tak, by nie zabrały nam całego wolnego miejsca, całej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Warto więc w tym wypadku wybrać jasne, odbijające światło szafki kuchenne, które optycznie sprawią, że kuchnia będzie wydawała się większa. Dodatkowo warto pamiętać o tym, by szafki nie sprawiały wrażenia „ciężkich” i potężnych; tak więc starajmy się wybrać szafki designerskie, nowoczesne.

 

Gdy nie macie pomysłu na urządzenie swojej małej kuchni, zachęcamy was do skorzystania z usług projektantów, którzy fachowo zaprojektują meble i ich rozmieszczenie w naszej kuchni, później udajmy się z tym projektem do firm, które robią meble na indywidualne zamówienie klienta, by stworzyli dla nas nowoczesną kuchnię marzeń.

 

Duża kuchnia

 

W dużej kuchni praktycznie nie mamy problemu z rozmieszczeniem mebli, gdyż przestrzeń jest duża i nie musimy się martwić o jak najlepsze wykorzystanie każdego centymetra. Do dużej kuchni polecamy wstawienie tak zwanej „wyspy”. Poza szafkami pod ścianami i na ścianach, na środku kuchni, bądź lekko z boku ustawiamy szafki kuchenne, z dużym pojedynczym blatem i z dostępem do wody – to właśnie nazywamy „wyspą”. Możemy swobodnie przygotowywać w tym miejscu posiłki i to nawet w kilka osób! Nieważne, czy w dużej kuchni będziecie mieć jasne czy ciemne meble, nie potrzebujemy bowiem wykorzystywania powierzchni; więc spokojnie możemy kupić dokładnie takie szafki, jakie tylko zechcemy.

 

 

Na zakończenie

 

Projektowanie kuchni nie jest prostą sprawą. Zarówno projekt małej, jak i dużej kuchni warto jest omówić z architektem czy dekoratorem wnętrz. Pomoże to nam zaprojektować idealnie, tym bardziej, jeśli kompletnie nie mamy pojęcia o takich sprawach, jak odpowiednie ustawienie mebli, by służyły nam praktycznie, a przy tym wyglądały jak najkorzystniej.

 

Więcej informacji znajdziesz na Castorama.pl

 

 

 

 

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

CommentLuv badge