Co zrobić jeśli zmywarka odmówi posłuszeństwa?

Udostępnij na:

Zmywarki są coraz bardziej powszechne w polskich domach. Biorąc pod uwagę fakt, iż w niejednej rodzinie tego typu sprzęt może stać się prezentem świątecznym lub po prostu przestać działać przed zjazdem rodzinnym warto zapoznać się z typowymi problemami jakie mogą dotknąć jego użytkowników.

Pierwszym z nich jest brak pompowania wody przez zmywarkę. Zazwyczaj winowajca jest zbyt zanieczyszczony i zapchany filtr. Powodują to resztki żywności, które należy usunąć, zakładając uprzednio jednorazowe rękawiczki. Jeśli jednak zmywarka nadal nie pompuje wody może się okazać, iż awarii uległa pompa odpływowa – tu musisz zdać się już na pomoc fachowców.

Jeśli zmywarka nie chce się włączyć czyli po prostu nie działa, a nie towarzyszy temu zapach spalonych przewodów nie trzeba od razu załamywać rąk – najczęściej winę ponosi przepalony bezpiecznik, który każdy może wymienić sam. Pamiętaj jedynie o odłączeniu zasilania przed przystąpieniem do pracy.

485568389_ca3f8b96cc_b

Jeśli po zakończeniu mycia naczynia nadal są mokre to istniej duże prawdopodobieństwo, iż skończył się nabłyszczacz – należy go po prostu uzupełnić. W przypadku niepodgrzewania wody przez Twoje urządzenie musisz wezwać fachowca – zepsuła się grzałka.

W przypadku pojawienia się niehigienicznego osadu po myciu należy użyć środka zmiękczającego wodę – ponieważ to właśnie jej twardość odpowiada za ten nieprzyjemny efekt. Jeśli ramie natryskowe nie chce się obracać należy po prostu ułożyć naczynia tak, aby  nie blokowały one ruchów omawianej cześć zmywarki.

Jeśli naczynia są niedomyte może się okazać iż problemem jest brak detergentów, szczególnie jeśli naczynia są bardzo zabrudzone. Istnieje również możliwość, że ramię jest zablokowane bądź zatkane są dysze natryskowe. Istnieje również możliwość zbyt niskiego ciśnienia wody doprowadzanej do zmywarki.

Korzystając ze zmywarki warto przestrzegać pewnych 5 zasad:

1. Oczyść talerze z resztek jedzenia zanim włożysz je do zmywarki,

2. Od czasu do czasu demontuj filtr i oczyść sitko,

3. Czyść wnętrze zmywarki regularnie,

4. Dopasowuj programy do ilości naczyń oraz stopnia zabrudzenia. Oszczędzi to prąd, czas oraz wodę,

5. Kupuj sole do zmywarek dobrej jakości – naczynia pozbawione będą smug oraz ograniczysz do minimum korozję.

Udostępnij na:

1 Response

Dodaj komentarz

CommentLuv badge